Jak uchronić się przed włamaniem?

Jak uchronić się przed włamaniem?

Statystyki

W zeszłym roku w Polsce doszło do ponad 77 tysięcy włamań. Są to dane ze statystyk policyjnych. Włamań mogło być dużo więcej, gdyż nie wszyscy zgłaszają sprawę na policję. Łupem najczęściej padają pieniądze, biżuteria, sprzęt RTV. Włamywacze nie pogardzą również zmywarką do naczyń czy mikrofalówką.

Według badania -„Diagnoza społeczna” najczęstrzymi ofiarami tego typu przestępstw są osoby mieszkające w w dużych miastach. Wieś jest dużo bezpieczniejsza. 55% badanych nie wyklucza, że zostanie ofiarą przestępstwa, bądź, że spotka to kogoś z rodziny. Osoby, które padły ofiarą kradzieży z włamaniem są dużo bardziej narażone na to, że w przeciągu kolejnych 5 lat incydent się powtórzy.

Należy pamiętać, że do włamań  dochodzi nie tylko w domkach jednorodzinnych. Tego typu przestępczość jest rozpowszechniona również w blokach. Mieszkania posiadają mniej zabezpieczeń, łatwiej się do nich dostać, a co za tym idzie częściej stają się celem złodziei.

Chroń swój dom

Świadomość, że włamania są zjawiskiem powszechnym nie jest wystarczająca. Ważne jest, by im zapobiegać i tym samym chronić swój dom i rodzinę przed tak trudnym przeżyciem. Drzwi i okna antywłamaniowe ,często, mimo że drogie, są słabej jakości i niestety nie są wystarczającą barierą dla złodzieja.

Warto zainwestować w system alarmowy, który odstraszy złodzieja, gdy włączy się syrena alarmiowa.  Zwróci uwagę sąsiadów, którzy będą mogli zareagować. Ponadto daje nam to wiele innych możliwości, takich jak informacja na nasz telefon komórkowy o włączeniu się alarmu i podłączenie do firmy ochroniarskiej, która przyjedzie na miejsce i odda włamywaczy w ręce policji.

System alarmowy może nam służyć również podczas naszego pobytu w domu. Dzięki możliwości ustawienia stref bezpieczeństwa, możemy włączyć alarm tylko na drzwi, dzięki czemu nikt nie wejdzie do naszego domu podczas gdy domownicy  śpią. Warto jest również uruchomić alarm w garażu, by nikt nie wyjechał naszym samochodem, bądź nie ukradł rowerów, czy innego drogiego sprzętu. Strefy dają nam nieograniczone możliwości, i tylko od użytkownika zależy jak chce mieć skonfigurowany taki system.

Nie tylko czujka

Założenie alarmu nie musi wiązać się z siecią kabli i późniejszym remontem. Istnieją systemy bezprzewodowe, które sprawdzają się równie dobrze. Mówiąc „alarm” większości kojarzy się to z czujkami wiszącymi w rogach pokojów, czy korytarzy. Mało osób ma świadomość tego, że istnieją również kontaktrony na drzwi i okna, które uruchomią alarm zaraz po ich otworzeniu. Mają również funkcję reagującą na wstrząsy, dzięki czemu wybicie okna nie spowoduje ominięcia systemu alarmowego, a go uruchomi. O tym czy wybrać tradycyjną czujkę, czy kontaktron decyduje wiele innych czynników i jest zależne od potrzeb.

Posted on 2017-07-28 by Edyta Newsy technologiczne 0 1541

SkomentujOdpowiedz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Kategorie na blogu

Ostatnie komentarze

brak komentarzy

Wyszukaj na blogu

Porównaj 0

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Total

Check out